Реформація.500

До волі покликані

05 липня, 2017

Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації» дає громадянам широкі можливості для здійснення в країні різноманітної релігійної діяльності. Але там, де декларується свобода, присутні також і великі ризики. Як уникнути суперечок, чия церква краща? Як відрізнити нову деномінацію від деструктивного культу? Де має пролягати межа державного сприяння релігійним ініціативам? В цій передачі йде мова про те, який величезний шлях довелося пройти європейській цивілізації від перших спроб релігійного порозуміння до сучасного законодавства про свободу совісті.

Образ нової епохи

05 липня, 2017

В цій передачі задається непросте питання: яке місце в релігійній діяльності займає образотворче мистецтво? Чи допустиме воно взагалі і якій цілі має служити? В пошуках відповідей експерти ретельно досліджують як Святе Письмо, так і численні історичні прецеденти.

Співайте пісню нову

05 липня, 2017

Ми навіть не підозрюємо, наскільки музика, що є органічною частиною нас самих, відображає наш світогляд. Музика є пульсом часу: змінюється час — і відповідно змінюється стиль. Тому не дивно, що навколо музики, особливо в християнських колах, точиться немало суперечок. В цій передачі ви дізнаєтесь, як музичне мистецтво Реформації стало втіленням приниципу загального священства віруючих.

Побожність та освіченість

05 липня, 2017

Освіта завжди була, є і буде найефективнішим елементом запровадження суспільних змін. Тому в сучасній Україні на найвищому рівні обговорюються пріоритетні напрями діяльності у галузі освіти і науки. Молоде покоління, яке виховується сьогодні, завтра стане нашим майбутнім. Чи існують такі універсальні освітні принципи, на основі яких можна побудувати нове суспільство? В цій передачі осмислюється досвід Європейської Реформації в цій сфері.

Праця як для Господа

05 липня, 2017

Для сучасної цивілізації з її шаленим ритмом життя праця стала засобом примноження життєвих благ. Але небагато людей можуть підтримувати цей ритм без ризику для життя і здоров’я. Як же сприймати працю — як прокляття чи як благословення? В епоху Реформації, епоху зародження вільного підприємництва, була запропонована відповідь на це запитання. Якою вона була і як вона вплинула на розвиток європейського суспільства, ви дізнаєтесь сьогодні.

Блаженні вбогі

05 липня, 2017

Разючий контраст між багатством та бідністю становив проблему за будь-якого часу і в будь-якій країні. Хто і коли визначив, що одні можуть мати доступ до всіх земних благ, а іншим залишаються жалюгідні рештки? Середньовіччя закріплювало станову та майнову нерівність, Реформація відкрила тип людини Нового часу, що у примноженні статків керувалася критеріями побожності, сміливості, чесності, працелюбства. В цій передачі зроблена спроба осмислити непросту проблему достатку та злиднів у історичному та теологічному контексті.

Народ вибраний

05 липня, 2017

Святість є однією з найважливіших категорій християнської віри. Святість притаманна Богові, і разом з тим у присутності Божій її набувають люди, речі, природні об’єкти, навіть час. Сучасна ж цивілізація ставиться до цього поняття скептично. Що це таке — святість? Де її шукати? Як вона може проявитись? Ми дізнаємося з цієї передачі, що відповіді, дані на ці питання в епоху Реформації, залишаються актуальними і сьогодні.

Тільки Богу слава

12 травня, 2017

Один з ключових принципів Реформації звучав так: «Solo Dei gloria» — «Тільки Богу слава». Що означала насправді ця промовиста декларація? «Життя подароване нам Господом, — відповідали реформатори, — і ми повинні своїм життям славити Його». Про те, як застосувати цей принцип на практиці, поділяться в цій передачі гості студії.

Єдиний Посередник

05 травня, 2017

Найважливішою особливістю середньовічної культури була особлива роль Церкви в житті суспільства. Церква пропонувала свій варіант влаштування Всесвіту, заснований на «священній ієрархії». Реформатори ж стверджували, що людина може мати доступ до Бога виключно через Ісуса Христа як єдиного Посередника (латиною Solus Christus, «тільки Христос»). Про те, як ця ідея суттєво вплинула на масштабні перетворення в суспільстві Нового часу, піде мова у цій передачі.

Незаслужена милість

04 травня, 2017

Сучасне суспільство вже не вірить у безкоштовне добро. Що таке благодать? Чому це слово спричинило духовну революцію в часи Реформації? Яка життєва позиція мудріша в сучасному суспільстві — «чекай милості з неба» чи «завоюй своє місце під сонцем»? На всі ці питання ви почуєте відповіді у цьому випуску програми.

Завантажити ще

Реформація.500

Реформація.500

0 (800) 30 20 20

Київ, 04071, а/я 36

Соц. мережі

Структура власності

2009-2018 Телеканал «Надія». Всі права захищені.
Дизайн: Мирослав Джулай