Дорогами християнства

Вплив Реформації на розвиток освіти в Україні

18 лютого, 2017

Як стверджують дослідники, велику роль в становленні та організації освітнього процесу в Україні зіграв саме протестантизм. У XVI — першій половини XVII століття кальвіністами та соцініанами було засновано велику кількість шкіл. При цьому в навчальному процесі широко використовувалися новації, які сприяли не тільки засвоєнню знань, а сприяли прищепленню християнської моралі та вихованню гідної й пристойної поведінки в суспільстві. Детальніше про це — у сьогоднішньому випуску програми «Дорогами християнства».

Стефан Зизаній — слов'янський Мартін Лютер

04 лютого, 2017

Злам XVI — XVII століть в українській історії позначений плеядою видатних особистостей. Серед них особливо виділяється Стефан Зизаній — церковний діяч, письменник і педагог. Основою його релігійно-філософських творів, пройнятих реформаційними настроями, стало положення про боротьбу Христа і Антихриста, істини та неправди, заклик повернутись до ранньохристиянських ідеалів та надія на Другий Прихід Христа. Духовним пошукам Стефана Зизанія присвячений сьогоднішній випуск історичної передачі «Дорогами християнства».

Остафій Волович як діяч Реформації

21 січня, 2017

На фоні колоритної постаті Миколая Радзивіла-Чорного, що сприяв поширенню реформаційних ідей у Великому князівстві Литовському, майже губиться фігура його наступника на посту канцлера, каштеляна трокського Остафія Воловича. Волович був одним з послідовних прихильників Реформації.Про реформаційні ініціативи канцлера Великого князівства Литовського Остафія Воловича ви дізнаєтесь сьогодні у програмі «Дорогами християнства».

Концепція антихриста в Великому Князівстві Литовському

14 січня, 2017

Поняття «антихрист» від його часу стало одним із ключових елементів християнського вчення про останні часи. Протягом історії з ним ототожнювалися різні сили, угрупування, персоналії. У діячів Реформації був на це особливий погляд, сформований вивченням біблійних пророцтв. Про те, як концепція антихриста знайшла своє відображення у протестантській літературі Великого Князівства Литовського, ви дізнаєтесь у сьогоднішньому випуску історичної програми «Дорогами християнства».

Унікальність поглядів Мартіна Лютера

24 грудня, 2016

Якщо поглянути на суть Європейської Реформації поверхово, вона здається просто інтелектуальним бунтом на релігійному тлі. Але, тим не менш, ідеї, які проголосив Мартін Лютер, несли в собі принципово інші світоглядні засади. Наскільки унікальною була реформаційна думка, ви матимете змогу дізнатись із чергового випуску історичної програми «Дорогами християнства».

Особливості перебігу реформаційних процесів в Англії

17 грудня, 2016

Англія була відома своїми реформаторськими тенденціями ще з часів Середньовіччя. Ще у XIV столітті Біблія була перекладена англійською мовою Джоном Вікліфом, а у 1525 році Вільям Тіндейл надрукував свій переклад Нового Заповіту, що дало змогу багатьом бажаючим ознайомитися з текстом Святого Письма. Але вирішальну роль у закріпленні реформаційних ідей зіграв зовсім інший фактор. Про те, чому англійську Реформацію історики називають «Реформацією згори», ви дізнаєтесь у цьому випуску історичної програми «Дорогами християнства».

Жидовствуючі очима опонентів:"Просвітитель" Й. Волоцького

03 грудня, 2016

Йосип Волоцький був одним з тих ієрархів, що закликали переслідувати і страчувати відступників від офіційної церкви. Але навіть він не міг не розуміти, що своїй позиції необхідно дати ідеологічне обґрунтування. Так з’явилася праця «Просвітитель» — спроба систематичного спростування положень віровчення жидовствуючих. Сьогодні на нас знову чекає непроста дослідницька робота — крізь докори і звинувачення, часто несправедливі, побачити саму суть ранніх реформаційних рухів на слов’янських землях.

Література руху жидовствуючих

26 листопада, 2016

Для історика це неймовірний успіх — мати можливість почути крізь віки голоси тих, кого офіційна ідеологія змушувала мовчати та саму пам’ять про кого намагалася спаплюжити і викорінити. До нашого часу дійшли деякі твори прихильників руху жидовствуючих. Які теми цікавили їх, як вони обґрунтовували своє звернення до реформаційних ідей, який духовний спадок вони залишили по собі — про це ви дізнаєтесь із сьогоднішньої розмови.

Мрія, яка не збулася. Історія руху жидовствуючих

19 листопада, 2016

Сьогодні на нас чекає цікава розмова, в якій ми дослідимо історію руху жидовствуючих, а також особливу увагу звернемо на кульмінаційний її момент — династичну боротьбу за московський престол наприкінці XV століття. Наскільки змінився б історичний поступ, якби жидовствуючі прийшли до влади? Про це ви дізнаєтесь в програмі "Дорогами християнства".

Жидовствуючі очима опонентів: листи Генадія Гонозова

12 листопада, 2016

Новгородському архієпископу Геннадію Гонозову, що жив у XV столітті, належить історична честь бути першовідкривачем «єресі», як він її називав, жидовствуючих. Амбіційний та настирний, він активно протидіяв реформаційним настроям у суспільстві. І саме його викривальні листи залишились як перші письмові джерела, що розповідають про рух жидовствуючих. Подібно до того, як фотограф обертає негатив у кольорове зображення, у сьогоднішній передачі ми спробуємо побачити крізь полемічні виверти справжній образ опонентів архієпископа Геннадія.

Завантажити ще

Дорогами християнства

Дорогами християнства

Дізнайтеся невідомі та загадкові факти з історії християнства.

0 (800) 30 20 20

Київ, 04071, а/я 36

Соц. мережі

Структура власності

2009-2018 Телеканал «Надія». Всі права захищені.
Дизайн: Мирослав Джулай