Розповідає Владислав Зубков – директор радіо «Голос надії»
Хто саме займався продовженням ліцензії?
Анатолій Василюк, юрист, з ним разом робили цей пакет документів. Також було багато людей, які були залучені до цього процесу, наприклад, головний продюсер радіо Анжеліка Кармазенюк. Я брав активну участь у цьому процесі, разом з нашим юристом готував усі документи. З його протекторатом ми разом оформляли пакет документів. Після подачі документів окремо проводиться перевірка мовлення, і за результатами цих двох аспектів приймається рішення.
Усі документи готувалися заздалегідь, потім мали бути перевірені і тільки після цього ми могли отримувати якийсь результат. На жаль, з початком війни ми лише подали документи. Не знали, що і як буде далі, перебували в очікуванні якогось дива від Бога, тому що розуміли, що зараз, в такий час та ще й отримати продовження ліцензії – це буде справжнє диво.
Де це відбувалося і як? Скільки часу тривало?
Була національна рада на одну годину сімнадцять хвилин, де піднялося питання про продовження ліцензії для радіо «Голос надії». Результат голосування був одноголосний: продовжити ліцензію ще на сім років. Це відбулося у п’ятницю, 17 червня цього року.
Чому це настільки важливо?
Від отримання ліцензії залежить майбутнє радіомовлення. Тобто, ти отримав ліцензію і продовжуєш мовити, не отримав – не маєш права мовити. Отримання ліцензії – це можливість на сім років, не порушуючи правил, мати право вільно мовити на території України.
В якому стані радіо «Голос надії» на сьогоднішній день?
Радіо «Голос надії» розвивається на теренах України вже кілька десятиліть. Цього року ми святкували 27 років безпосереднього існування, але існували, лише маючи свої передачі, не маючи своїх частот. На сьогоднішній день у нашій радіо команді близько 30 людей. Незважаючи на війну, продовжуємо існувати, продовжуємо мовити, навіть маємо нашу одну радіостанцію, яка на даний час, на жаль, на тимчасово окупованій території у Харківській області. Наразі, наша команда виїхала разом зі студіями, але продовжує працювати на більш тихих місцях.
Порівняти роботу до війни і після війни складно, тому що після війни ти не маєш конкретних студій, не маєш конкретних локацій, більшість працівників розсіяні по території України, але все це залежить від вміння комбінувати всю роботу. І на сьогодні, що можна сказати, скориставшись можливістю, видали майже всім працівникам, які виїхали, мікрофони. Вони записують програми, незважаючи на складні обставини.
Які подальші плани щодо радіомовлення?
Насамперед, знайомити людей з Христом, розвиватися, запустити новий додаток, почати проєкт «Буде Добре», який готується на осінь від радіо «Голос надії». Це дуже потужний соціальний проєкт.
У чому суть цього проєкту?
Це медійний проєкт від радіо «Голос надії», який буде транслюватися по всій території України. Іншими словами, це буде центр впливу на колесах. Ми будемо продовжувати знайомити людей із Христом у різних куточках країни, допомагаючи їм відновлюватися після війни.
Питання – Данило Гаркавченко