EKKLESIA. Покликані Богом. Період Фіатира.

EKKLESIA. Покликані Богом. Період Фіатира.

Телеканал «Надія» радий представити до вашої уваги нові захопливі серії проєкту «Ekklesia. Покликані Богом», в яких розкривається історичний період однієї з семи церков із книги Об'явлення – Фіатири!

Напередодні довгоочікуваного виходу третього сезону ми мали нагоду поспілкуватись із ведучим програми Олександром Болотніковим та дізнатись багато цікавих подробиць стосовно створення цього масштабного проєкту.

Олександре, ми вже пройшли разом із Вами два сезони проєкту «Ekklesia. Покликані Богом», автором ідеї та ведучим якого Ви є. Ви досить відомий євангеліст, експерт у сфері юдаїзму та християнства. Чим наразі займаєтесь?

На цей час я прийняв дві громади в штаті Міннесота і займаюсь пасторським служінням. Ми плануємо відбудувати студію «Шалом медіа» і почати записувати програми різними мовами. Зокрема, моя мета приїзду до Міннесоти – саме розвинути наші програми англійською мовою додатково із мовленням українським та російським. Тому через деякий час буде відбудована нова студія у приміщенні церкви «The Edge Worship Centre».

Розкрийте тематику третього сезону «Ekklesia. Покликані Богом».

Новий сезон містить дуже багато цінного матеріалу з періоду середньовіччя. Це період, який в біблійному пророцтві книги Об’явлення має назву фіатирський. Він охоплює проміжок часу від початку раннього середньовіччя (VI століття) і фактично до Реформації (XVI століття). Тобто це дуже великий обсяг матеріалу, тому планується аж 7 серій. Це найоб’ємніший сезон. Він зайняв у нас найбільшу кількість роботи, бо епізоди цього сезону ми почали знімати ще у 2015-му році.

Де знімали серії нового сезону?

Фільмування велося здебільшого в Західній Європі. Ми почали з Праги, потім Відень, далі – міста Німеччини: Вормс, Франкфурт, Кельн та Аахен. Крім того, ми знімали в Італії, Іспанії, Франції, а також в Ізраїлі.

Як довго тривав знімальний процес? З якими труднощами довелося зіткнутися?

Насамперед згадується те, що рік тому серії третього сезону вже були на стадії монтажу і готувалися до випуску. Але в лютому в Україні почалася війна. На той момент режисерка програми перебувала в місті Буча та їй довелося зібрати всю інформацію і вивозити до Львова. При цьому частина матеріалу була загублена та її довелося заново відновлювати. У певний момент часу ми думали, що через складнощі, які виникли, цей сезон не вийде взагалі. Але Господь благословив і через два місяці ми змогли продовжити роботу над нашим проєктом.

На відміну від першого сезону про Ефес, де нам треба було здобути багато дозволів на фільмування на території Туреччини, тут знімати було трохи легше. Але обсяг роботи був дуже великий, бо ми охопили різні теми: про Священну Римську імперію, інквізицію, Ренесанс, і про юдейсько-християнські відносини. Все це потребувало багато часу і зайняло три великі знімальні подорожі.

Хоч фільмування – це великий обсяг роботи, але це лише половина тієї титанічної роботи, яку потрібно зробити, щоб вийшли ці серії. Бо після знімання треба все це компонувати, а якщо у нас недостатньо інтерв’ю, – брати додаткові, а після цього оформляти. Тобто це дуже великий процес, багатосторонній і дуже масштабний.

Чи траплялись цікаві випадки під час фільмування? Що найбільше Вам запам’яталось в знімальному процесі?

У нас було дуже багато цікавих моментів. До прикладу, наша подорож по Італії, Франції та Іспанії, де ми знімали теми, пов’язані з Ренесансом, а також з інквізицією. Одразу після того, як ми закінчили роботу в Венеції та Флоренції, в Італії почалися дуже сильні зливи. Коли ми звідти прибули до готелю на території Франції, ми побачили по телевізору, що площі, на яких ми декілька днів тому знімали, повністю залиті водою. Господь явно зберігав нас і впроваджував можливості для того, щоб зробити цю роботу.

Яка мета стояла перед Вами при створенні нового сезону? Що хочеться донести до глядачів?

Період середніх віків, а саме розвиток християнства, дуже багатосторонній. Тисячорічний період показати в семи годинах фільму дуже складно. Тому нам доводилось вибирати найцікавішу інформацію. Нашою метою було показати багатобічність того історичного періоду. З одного боку, ми є свідками повного занепаду християнства, відступлення від біблійних принципів, а з іншого боку, ми бачимо, що народжується новий рух, який трохи пізніше призводить до Реформації. Ми бачимо, як починається цей період, що називається темними сторіччями, і якими страшними були наслідки того відступлення від істини, яке відбувалося в попередньому періоді розвитку церкви.

Для наших глядачів хронологічно вірно буде подивитись серії про Фіатиру, а потім ще подивитись серії про Сардис. Тоді можна буде побачити логічне продовження: як з великої ями занепаду християнство виходить на простір Реформації.

Для багатьох наших глядачів період Реформації був більш відомим, тоді як про період середніх віків було дуже мало інформації. Саме тому ми намагалися розширити горизонти знань нашого глядача про цей період, який був найдовшим в історії християнства і дуже важливим.

Кому є бажання подякувати в процесі створення нових серій?

Хочу подякувати всім учасникам фільмування, починаючи з наших операторів: Іллі Бутурліну, Тимофію Бутурліну, також нашому продюсеру Володимиру Божинському, сценаристу Андрію Михайловському, режисерці Інзі Макаровій-Кренцель та звукорежисеру Назару Кренцелю.

Хочу висловити особливу подяку спонсорам, які жертвували досить великі суми. Бо ці всі поїздки не були дешевими. Треба було багато подорожувати по Європі, ми потребували пального, були й інші необхідні витрати. Тому вихід нових серій був би неможливим без спонсорів, які все це забезпечували.

Які маєте плани стосовно нових сезонів проєкту «Ekklesia. Покликані Богом»?

Наш наступний крок і наступний етап – це робота з матеріалом по сезону Смирни. Це період, який йде після ранньої церкви та охоплює всього два століття – друге і третє.

Що Вам хочеться побажати глядачам нового сезону?

Нашою командою було зроблено велику роботу, тому нашим бажанням є аби якомога більше людей розширили свої знання стосовно тем, які були охоплені цим сезоном.

Бажаю глядачам цікавого перегляду!

Нові серії будуть виходити щоп’ятниці починаючи з 24 лютого о 20:00 в ютубі телеканалу «Надія»

На веб-сайті Hope.UA ми використовуємо файли cookie, щоб зрозуміти, який вміст вас цікавить, і запам'ятати вас, якщо ви знову завітаєте на сайт. Політика конфіденційності