ДЕНЬ НАДІЇ 2022

ДЕНЬ НАДІЇ 2022

Щороку восени на телеканалі «Надія» відбувається особливий ефір.

«Чим він особливий?» – запитаєте ви.

Тим, що це свято для всієї медіагрупи.

І ми хочемо це свято провести разом з вами!

Ми хочемо поділитися нашими досягненнями, потребами, випробуваннями, розповісти про наші проєкти, а також будемо дякувати Богу за Його благословення.

 

Напередодні «Дня Надії» ми поспілкувалися з директором Медіагрупи «Надія» Максимом Крупським та поставили йому декілька запитань про це свято і загалом про медіагрупу.

 

Що таке ДЕНЬ НАДІЇ? Скільки років вже святкується?

«День надії» – це особливий день, в який Церква адвентистів сьомого дня в Україні разом з командою Медіагрупи «Надія» відзначає особливі Божі благословення, які злилися на Україну через медіаслужіння.  

Медіаслужіння – це служіння телеканалу «Надія» з 2009 року, служіння радіо «Голос Надії», яке вже триває понад 25 років, а також «Школи Біблії». 

Дійсно, завдяки цим інструментам багато людей змогли познайомитися з біблійними істинами, з вісткою надії – Триангельською вісткою, і таким чином відкрити для себе нову сторінку у своєму житті. Це дійсно велике Боже благословення! І поки у нас є така можливість в Україні, поки ми користуємося благами релігійної свободи, потрібно знаходити можливості для того, щоб відзначати це благословення та дякувати Богу!  

«День надії» – це третя субота листопада щороку. Я не пам’ятаю скільки точно років вже святкується День Надії, і коли започаткували відзначати цей день, я прийшов в команду трішки пізніше.

 

Які зміни відбулися цього року в медіагрупі «Надія»?

Для нас усіх початок війни став новим відліком часу, тому на 2022 рік у нас були певні плани й сподівання, але війна перевернула це все. 

Але, що відбулося цікавого в медіагрупі? Вона стала більш компактною. На жаль, це пов’язано з тим, що дуже багато людей з нашої команди стали біженцями, переселенцями, виїхали в інші країни. Хтось, за цих обставин вирішив змінити свій рід діяльності. Тому для медіагрупи це рік серйозних кадрових викликів.

Але, з іншого боку, ми змогли започаткувати деякі нові проєкти, щось змінити в нашому служінні. У нас стало набагато більше прямоефірних програм, вони допомагають бути актуальнішими в цей час і дуже швидко реагувати на події, які розгортаються навколо нас і давати певну духовну оцінку цим подіям, бути більш гнучкими, давати актуальні поради людям, коли потрібно дуже швидко приймати нові рішення.

Коли майже вся команда була переселена на захід України, було вирішено запустити прямоефірні програми зі Львову. Також ми підсилили наші західні студії. Це ж сталося і з радіостудією «Голос Надії», яка тепер проводить свої прямі ефіри зі Львова. Переміщення студії стало великим благословенням для радіослужіння.

 

Які нові проєкти запустилися цього року в медіагрупі «Надія»?

Від самого початку повномасштабного вторгнення Медіагрупа «Надія», за підтримки міжнародної спільноти, стала амбасадором проєкту «Hope for Ukraine». Ми були партнерами в цьому проєкті, ми підтримували цей проєкт інформаційно, і наша команда була дуже залучена для того, щоб реалізувати соціальну підтримку в рамках проєкту.  Це стало великим благословенням для України. «Hope for Ukraine» був одним із перших великих благодійних проєктів, які стартували, як тільки почалось повномасштабне вторгнення. І ми дуже вдячні нашим партнерам, які швидко відреагували, буквально за тиждень цей проєкт вже почав свою роботу. Звичайно, на сьогоднішній момент цей проєкт вже завершено: вичерпалися всі фінансові можливості, які були в його рамках. Але ми віримо, що ще багато соціальних проєктів ми зможемо реалізувати в майбутньому.

Ще нам вдалося відкрити нову студію в Чернівцях. Там була гарна команда, але вона не мала своєї студії, а починаючи з цієї осені вони вже мають змогу проводити зйомки у власному приміщенні. І взагалі, в цьому році вдалося підсилити служіння західних студій, це пов’язано з тим, що частина співробітників переїхали туди та підсилили там служіння, а також це більш безпечні місця для роботи.

Також, з дня на день відбудеться запуск нового проєкту, точніше вже його реалізація, це проєкт з нашим партнером «Адвентистське всесвітнє радіо», робоча назва якого була  «АВР в русі». Це мобільний хаб, який пересувається Україною і надає соціальні послуги. На теперішній момент цей проєкт в дуже активній фазі. Його назва для суспільства буде «Надія в дії». В рамках цього проєкту ми зможемо в різних містах України надавати медичні послуги, психологічну й духовну підтримку, також там буде мобільна Школа Біблії та, звичайно, мобільна радіорубка. Цей проєкт також мав на меті створення нових біблійних курсів, вони дуже вдало створюються зараз, вже є потужний дитячий біблійний курс. Ми віримо, що він принесе благословення багатьом діткам. Також створюється курс для молоді. В рамках цього проєкту ще створений додаток для телефонів.

Ще одним із досягнень став запис спеціального музичного проєкту. В Києві, між повітряними тривогами, вдалося записати невеликий концерт. Скоро буде анонс цього концерту, дуже цікава його тема, яка близька всім нам, він буде присвячений темі дому, рідного дому.

 

Як вплинула війна в Україні на Медіагрупу «Надія»?

Дуже сильно вплинула. Ми всі є частиною нашого народу, який переживає біду. Ми разом з народом в цій ситуації з самого початку переживаємо, евакуюємося, терпимо. Зараз дуже багато студій страждають від відключення світла. Співробітники львівської студії відчули поруч вибухи ракет, у студії дрижали вікна. Дехто з членів команди на свої очі бачили вибухи. Один із наших співробітників дивом евакуювався з Маріуполя. Люди сиділи в підвалах.

Війна – це наша історія.

Також війна дуже сильно вплинула на медіагрупу в кадровому плані, тому що частина співробітників вже не працює з нами, виїхала за межі України.

А ще ми відчули, наскільки наше служіння важливе сьогодні, тому що збереження надії найважливіше, що треба в тяжкі часи. Люди готові подолати багато різних складнощів, якщо в них є надія. А якщо вони вже опустили руки, не допоможуть ні фонди, ні фінанси, ні соціальні проєкти, ніщо. 

Тому наше служіння посилилось. Ми записали декілька євангельських серій «Війна: видиме і невидиме», також цикл коротких проповідей «Миротворець». В них закликали людей подивитись на Святе Письмо, як на ту книгу, яка дає надію, яка дає відповіді на питання: «Чому це все відбувається з нашим світом?», «Чому наші сусіди проявляють таку невиправдану жорстокість до нас?», «Чому так багато несправедливості у світі?», «Чому страждають невинні жінки, діти, чоловіки, прості люди, які жили своїм життям?» і багато інших питань, які турбують сьогодні людей. Я вважаю, що наше служіння стало більш актуальним, більш гострим, більше на часі. 

Ще у нас додалося трішки тем суспільного спрямування. Ми стали більше повідомляти про якісь важливі події, які відбуваються. Враховуючи нашу місію, інформувати людей про найголовніші речі, які відбуваються в Україні.

Звичайно, не можна сказати, що війна проходить безслідно в плані навантаження психологічного, морального, духовного. Ми переживаємо. В наших програмах стало багато молитовних блоків, і в програмі «Всеукраїнський марафон Надії», який ми започаткували на початку вторгнення і «Помоліться за мене», яку вдалося відновити з вересня, і зараз в програмі «Духовний фронт» ми молимося за людей. Тобто ми відчули, що молитва має неабияку силу.

Що цікаво, що наш телеканал протягом війни зміг записати свідчення багатьох волонтерів, евакуйованих людей, яким Господь допомагав. Я думаю, що ці свідчення мають велику цінність і надалі, як фіксація того, як Господь дивовижним чином рятує людей під час війни, як ангели з’являлися людям і допомагали їм вибиратися із дуже складних ситуацій.

 

Які плани на майбутнє Медіагрупи «Надія»?

Плани на майбутнє – разом з нашим народом пережити цю зиму – це в першу чергу.

Не втратити наше мовлення. Ми дуже сподіваємося, що все-таки буде електрика та інтернет, тому що від цього залежить наше мовлення.

Але в будь-якому випадку, ми продовжуємо нести надію та свідчити людям.

Ми плануємо записувати нові євангельські серії.

Дуже скоро, з 25 листопада, вийде нова програма з Алехандро Буйоном під назвою «Ісус – єдина надія», яка була записана в дуже тяжкі часи. Ми віримо, що вона буде підтримкою для всіх українців.

Ще ми плануємо вдало продовжити другий сезон проєкту «Надія в дії», де люди з напівпричепом з соціальною допомогою зможуть відвідати різні міста України.

Ну, і ми віримо, що попри ці обставини, нам вдасться записати та знову відновити улюблені програми наших глядачів та слухачів. Ми щиро віримо, що з Божою допомогою у нас це вийде!

 

Ми хочемо бути інструментом в Божих руках, через який буде почуте Слово Боже!

Залишайтесь з нами та дивіться телеканал «Надія»!

 

На веб-сайті Hope.UA ми використовуємо файли cookie, щоб зрозуміти, який вміст вас цікавить, і запам'ятати вас, якщо ви знову завітаєте на сайт. Політика конфіденційності